Instagram’da Keşfet Bölümüne Nasıl Çıkılır ?

tvsinema

Yeni Üye
12
15
3
Katılım
12 Eki 2019
Yaş
33
Konum
İstanbul
Instagram’da Keşfet Bölümüne Nasıl Çıkılır ?

Instagram hayatımıza girdiği 2010 yılından bu yana sürekli büyüdü, gelişti ve bünyesine yeni özellikler katarak insanların daha fazla kendine bağlanmasını sağladı. Günümzüde insanlar boş vakitlerini geçirmek için telefonu ellerine aldıklarında hızlı bir şekilde kontrol amaçlı girip çıkacakları uygulamaların başında instagram geliyor. Takip edilen kişilerin paylaştıklarının merak edilmesinden dolayı sürekli bir uygulamayı kontrol etme hastalığı hemen hemen her aktif kullanıcıda bulunuyor. Tabi genellikle instagrama bir girip çıkayım diyen kişiler yakayı öyle kolay kurtaramıyorlar. Instagram artık insanların uygulamaya girdiklerinde adeta çıkamamaları için birçok özellik geliştirdi. Bu özelliklerin en önemlisi de 2015 yılında uygulamaya getirilen Keşfet Özelliği oldu.

Instagrama 2015 yılının Haziran ayında yapılan güncellemeyle birlikte Keşfet ve Ara bölümleri getirildi. Bu bölümler sayesinde insanlar artık sadece kendi takip ettiği kişilerin paylaşımlarıyla sınırlı kalmıyor, başka kullanıcılar tarafından paylaşılan ve kendi ilgi alanlarına giren paylaşımları da gezebiliyorlar. Yapılması gereken şey instagram uygulamasının alt kısmındaki büyüteç logolu butona basmak ve sonrasında karşınıza çıkan birçok paylaşımdan dilediğinize girerek güzel vakit geçirmek.

Her ne kadar güzel vakit geçirmek için keşfet kullanılsa da bazıları için bu bölgede bulunmak büyük bir önem arz etmektedir. Özellikle takipçi sayısını her geçen gün artırmak isteyen ünlüler, markasının değerini yukarılara taşımak isteyen ticari hesaplar ve bunun gibi birçok kişi Keşfet bölümünde çıkmak ister. Bunu yapmak imkansız olmasa da oldukça zordur.

Keşfet bölümünde hesabınızın çıkmasının en büyük şartı paylaşımlarınızın aldığı beğenilerin fazla olmasıdır. Bu sebeple yapacağınız paylaşımların kalitesinin yüksek olması ve takipçilerinizin hoşuna gidecek cinsten olması büyük önem taşımaktadır. Üstelik sadece beğeni sayısı da sizin keşfette çıkmanıza yetmeyecektir. Dikkat edildiğinde keşfet bölümünde size önerilen hesapların takipçi sayılarının fazla olduğu görülmektedir. Bu bölümde çıkmak için takipçi sayısının 10,000 üzeri olması büyük önem taşımaktadır. Aksi taktirde paylaşımlarınız çok beğenilse dahi bu bölümde yer almanız çok küçük bir ihtimal olacaktır. Son olarak paylaşımlara yapılan yorumların da keşfete çıkmada katkısı olduğunu bilmelisiniz ve yoruma teşvik edici, soru soran ve merak uyandıran paylaşımlar yapmalısınız.
 
Üst